Jak dětem ukázat, že fyzika může být "hračka"?

Co kdyby existoval způsob, jak dětem nabídnout fyziku hravě, srozumitelně a názorně?

“…mě ta fyzika nebaví!”
“A k čemu mi to bude?”

Znáte tyhle věty?
Ukážu vám, že to jde i jinak 🙂

Jdeme na to!

Jmenuju se Jana Šestáková a učím děti přemýšlet prostřednictvím fyziky. Mluvím dětsky srozumitelným jazykem a na pokusech, které si může každý sám doma vyzkoušet učím základy fyziky.

Zvu vás na 3 dny ve kterých vám představím 6 fyzikálních pokusů, hraček a hudebních nástrojů, které děti sami doma vyrobí, vyzkouší a v praxi tak ověří fyzikální jevy, o kterých se dozvídají ve škole často velmi “nestravitelným” způsobem.

 

 
Kdy?
4. 12. – 6. 12. 2021
V průběhu tří dnů budete dostávat nové pokusy
a až do 9. 12. budete mít k dispozici jejich záznam.
 

Kde a jak?
U vás doma prostřednictvím e-mailu.
Každý den k vám dorazí dva návody na pokusy, kterými se bude bavit celá rodina.

Pro koho?
Ideálně pro druhostupňáky, kterým minikurz může vytrhnout trh z paty pokud s fyzikou kapku bojují…

Jestli ale víte, že fyzika je paráda a rádi si hrajete, tak doražte pro svou dávku inspirace i když druhostupňáky doma nemáte.

Za kolik?
Minikurz Pojďte si hrát s pokusy III. je právě teď pro vás zdarma!

 

Co řekli o předchozích minikurzech?

“Na internetu je ke shlédhutí spousta různých pokusů, ale musím vás opravdu pochválit za to, čím se ty vaše liší. Moc hezky to komentujete, s úsměvem a hezky pochopitelně pro děti. A srozumitelně vysvětlíte, proč se to vlastně děje. To je moc důležité nejen pro děti. Budu se těšit na další!”
Petra F.

“Tohle je naprosto úchvatný projekt pro všechny zvídavé děti i rodiče či inspirace pro učitele. Fyzika byla a je moje velká láska a Janin projekt moc rád doporučuju.”
Honza K.

“Dobrý den, děkujeme za poučná videa pokusů včetně vysvětlení. Syn je ve třetí třídě domácího vzdělávání a pokusy ho zajímají. Já jsem bohužel v tomto směru nedostačující jako parťák. Syn se už nemůže dočkat dalších, chodí vše ukazovat a vysvětlovat babičce vedle do pokoje...
Takže u nás opravdu platí heslo "bádá celá rodina".
Eliška Š.

.