Fyzikální poradna
pro druhostupňáky

Ideální pro děti,...

Vhodná i pro dospělé...

Jak bude probíhat?

1) Rozmyslete si, s čím potřebujete pomoc z fyziky a napište to na mail Podpora@ZijuFyzikou.cz.

Například: “Nedokážu vysvětlit co přenost tepla vedením”

2) Dorazte ve správný čas na online fyzikální poradnu a získejte odpovědi na své otázky nebo se jen přijďte inspirovat, jak i složité pojmy jdou snadno a srozumitelně vysvětlit na příkladech z běžného života a na pokusech.

 

Zaregistrujte se!

  • Včas se dozvíte o další poradně a pošlete dotaz.  Fyzikální poradny budou každý týden, ale ne vždy v ten samý večer. Dostanete pár dní předem upozornění, že se poradna blíží. Snadno, pomocí “odpovědět na mail” včas odešlete svou otázku.
  • Neminete živé vysílání, kde dostanete své odpovědi. V den vysílání vám přijde na mail pár hodin předem upozornění, že se vysílání blíží a link, kudy se na vysílání dostanete.
  • Inspirace na jednom místě. Pokud v průběhu vysílání narazíme na zajímavé odkazy, návody na pokusy a další zdroje inspirace, dostanete vše po vysílání mailem do své schránky.

Jak?
Setkání proběhne formou online živého vysílání.
Kdy?
Živě v termínu, který vám přijde mailem, ze záznamu kdykoli později.
Kde?
Z pohodlí domova přes internet. Pozvánku s linkem na setkání dostanete e-mailem v den setkání.
Pro koho?
Hlavně pro žáky druhého stupně, ale i pro průvodce, učitele a pro další dospělé zájemce o fyziku.

Cena?
Fyzikální poradna je zdarma.

Do Fyzikální poradny vás zve
Mgr. Jana Šestáková

Jsem učitelka s praxí ze základní školy, ráda se učím nové věci a ráda přemýšlím. Ve své práci nyní mimo jiné vedu individuální doučování z fyziky, přípravy na přijímací zkoušky z matematiky na střední školy a vyrábím a prodávám online fyzikální kurzy.
Jsem nadšená propagátorka vyučovací metody Peer Instruction, která klade velký důraz na dobré porozumění probírané látce, pomáhá dětem budovat správné představy a odhalovat ty špatné, pokud už je děti mají vytvořené. Za studiem této metody jsem vycestovala na stáž na Harvardovu univerzitu a metodu používám ve výuce ve škole i ve svých online kurzech. Líbí se mi myšlenka, že “Vzdělávání není jen přenos informací.” Je pro mě důležité, aby děti měly při učení čas na přemýšlení, možnost se ptát a dostávat odpovědi srozumitelným jazykem.